De VHV heeft in zijn meer dan 35-jarig bestaan veel publicaties het licht doen zien. Boeken, brochures, de gedrukte en de digitale VHV-Nieuwsbrief, maar ook video’s. Ga naar de ‘doorverwijspagina’.
Op 1 januari 2010 wordt Piet Fortuin de nieuwe voorzitter van het CNV. Hij gaf in interviews aan van het CNV ‘weer een beweging te willen maken’. Piet Hazenbosch kijkt wat nader naar het begrip ‘beweging’, dat past bij ‘sociale actie’ en toch vooral wil beklemtonen dat gestreefd wordt naar maatschappelijke verandering.
Piet Hazenbosch interviewt Maurice Limmen, scheidend voorzitter van het CNV. Die zegt onder meer: “Aanhoudend rechts-liberaal beleid heeft de positie van bedrijven versterkt, die van werknemers verzwakt. Soms lijkt het erop dat wij terug zijn aan het begin van de 20e eeuw. De bescherming van werknemers is verminderd.”
Harry Peer beschrijft kort de sfeer die ontstond na beëindiging van WO I en de oproep van Troelstra tot revolutie in 1918. Matrozen in Duitsland kwamen in opstand en gaven hiermee de aanzet tot het einde van het keizerrijk. In Nederland leidden acties van de Matrozenbond voor paniek bij de Marine in Den Helder.
Redacteur Jan Verhagen geeft een historisch overzicht van de relatie van de vakbeweging ten opzichte van het milieu. Hij gaat hierbij terug tot voor de Tweede Wereldoorlog.